Když knihy, tak jedině od nás

Nabídka publikací - Publikace - ANAG, spol. s r.o.

Roční zúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2015 

Cena: 
Dostupnost:  skladem

Množství: 

Autor Lošťák/Pelech
Objednací číslo A2598
Nakladatel ANAG
ISBN 978-80-7263-985-4
Datum vydání prosinec 2015
Počet stran 336
Cena 329,- Kč
Anotace
20. aktualizované vydání

Kniha podává podrobný výklad a přispívá k lepší orientaci při provádění ročního zúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2015.

Nabízí výklad zohledňující nejaktuálnější legislativní stav

Reaguje na všechny legislativní změny a zobecňuje i poznatky z praxe, které se v procesu zúčtování vyskytují. Ke splnění svého účelu se drží své léty formované skladby oceňované čtenáři. Základní osnova vychází z ustanovení zákona o daních z příjmů a navazujících ustanovení právních předpisů dotýkajících se přímo či nepřímo procesu zaměstnavatelem prováděného ročního zúčtování daňových záloh a daňového zvýhodnění na děti, kde v ročním zúčtování prvně použitá diferencovaná výše podle toho, zda jde o první, druhé nebo třetí a další dítě v domácnosti může působit komplikace.

Praktické návody a řešené příklady včetně vzorového vyplnění tiskopisů

Kniha rovněž uvádí praktické použití jednotlivých odpočtů od základu daně a odpočtů formou slev od vypočtené daně a dále provází procesem ročního zúčtování nejen vůči daňovým poplatníkům, ale i vůči správcům daní. Popisuje procesní postup podle daňového řádu při vyúčtování daně prováděném v roce 2016 za rok 2015. Obsahuje výčet situací, kdy lze roční zúčtování zaměstnanci provést, a kdy naopak ne. Součástí knihy jsou také příklady a ukázky vyplnění tiskopisů aktuálního vyúčtování a příloh.

 

« zpět