Když knihy, tak jedině od nás

Nabídka publikací - Publikace - Linde Praha, a.s.

Příručka psaní seminárních a jiných vysokoškolských odborných prací 

Cena: 
Dostupné množství skladem:  0


Autor Zbíral

Objednací číslo 433201

Nakladatel LINDE
ISBN 978-80-7201-779-9

Datum vydání Říjen 2009
Počet stran 160
Cena 250,- Kč
Anotace

Studenti vysokých škol čelí během svého studia povinnosti napsat množství odborných textů, kratšími seminárními pracemi počínaje a závěrečnými kvalifikačními pracemi konče. Přestože školy stále více zavádějí výuku předmětů typu "Akademické psaní", většina na trhu dostupných učebních zdrojů o problematice je příliš stručná (internetové pomůcky) nebo naopak odborná (knihy o metodologii atd.). Předkládaná kniha se pokouší najít střední cestu mezi oběma extrémy. Provází zájemce základními okruhy spojenými s psaním odborných prací, jako je plagiarismus, metody a normy citování, vyhledávání zdrojů, včetně elektronických informačních databází, či používání programu Microsoft Word pro vědecké psaní. Pokryty jsou všechny fáze vypracovávání prací, od výběru tématu a jeho bližšího vymezení, přes základní výzkum, psaní osnovy, vlastní psaní až po závěrečné úpravy. Jako bonus je obsažena kapitola o správné přípravě referátů a prezentací k nim spolu s doporučeními při jejich přednesu.
Publikace je pojata jako příručka, nezatěžuje čtenáře množstvím teoretických znalostí, naopak výklad je proložen řadou příkladů, z nichž naprostá většina vychází z reálných situací. Argumentace je doložena rovněž na ukázkách skutečných prací vysokoškolských studentů. Text odráží autorovu několikaletou praxi při výuce předmětu Úvod do studia na Právnické fakultě UP a řeší problémy, s nimiž studenti podle jeho zkušeností bojují.
Cílovou skupinou učebnice jsou studenti všech vysokých škol především humanitního zaměření, kteří nemají žádné předchozí znalosti o psaním odborných textů a chtějí podrobně proniknout do této problematiky. Mnohé informace budou užitečné i pro studenty vyšších ročníků, kteří například bojují s tím, jak napsat bakalářskou nebo diplomovou práci.

« zpět